Wałęsa „Bolek” donosił na kolegów

 

        Film dokumentuje pracę agenta „Bolek”, którym był Lech Wałęsa.
Historycy IPN — Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk napisali książkę pt. „SB a Lech Wałęsa”, w której przedstawiają pracę Bolka.

Książka i film całkowicie obalają mit Lecha Wałęsy. Osoby, która donosiła na swoich kolegów.

Janusz Stachowiak oficer SB w Gdańsku, który współprowadził teczkę TW „Bolek”, powiedział iż Wałęsa w 1970 roku w Stoczni zarabiał niewiele ponad tysiąc złotych, a za donosicielstwo dostawał dwa tysiące złotych miesięcznie. Głównym oficerem Wałęsy był kapitan Graczyk i kapitan Rabczyński.

Lech Wałęsa jako tajny współpracownik „Bolek”, został zarejestrowany w grudniu 1970 roku, a w kwietniu 1976 roku został wymazany z ewidencji. Przez ten okres napisał wiele donosów na swoich kolegów. Istnieją dowody wskazujące na niszczenie dokumentów i zacieranie śladów działalności Bolka. 

Zapraszam

 

Czas – 23:18

 

Jeżeli jakiś link lub wideo nie działa – napisz proszę o tym w komentarzu.

Masz pytanie, nie zgadzasz się z opiniami zawartymi w filmie, coś Cię szokuje – napisz komentarz.

 .

masoneria, iluminaci, nwo, nowy porządek świata, Jezus Chrystus, Bóg, Biblia Robert Brzoza

 

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne
 

 

10 Odpowiedzi do artykułu - “Wałęsa „Bolek” donosił na kolegów”

 • adam on 11 lutego 2014

  Przeszłość agenturalna Wałęsy, mimo że nikczemna z dzisiejszego punktu widzenia była działalnością usankcjonowaną Systemem PRL, dlatego dzisiaj nie mam do Wałęsy pretensji o jego ścieżkę do kariery. Natomiast wykorzystanie stanowiska Prezydenta Wolnej RP do kradzieży dokumentacji z akt IPN w celu tuszowania „prawdy historycznej” to fakt nikczemności „prostaka” wywindowanego na plecach współtowarzyszy do zaszczytnych i honorowych ról w Wolnej Polsce. Nie wiele się zmieniło przez minione 25 lat wolnej RP.
  W dalszym ciągu funkcjonuje konfidentura postPRL – owska, a korupcja jest większa niż była w PRL – u. Więc pozostańmy realistami: „w naszej kochanej Polsce jeżeli chcesz zrobić karierę to musisz się złajdaczyć albo być pospolitym lub rasowym złodziejem”. Jeżeli Wałęsa przysięgał SB – ie „na krzyżyk” aby być wiarygodnym TW do współpracy, to dzisiaj powinien „paść krzyżem” ale przed majestatem Pana Najwyższego i „odszczekać” wyrządzone krzywdy współbraciom. A jeżeli tacy ludzie mieli honor pełnić zaszczytną funkcję Prezydenta RP, to pozostanie uprawnionym określenie, że „polacy to kurwy i złodzieje”. Proszę o wybaczenie za użyty wulgaryzm, bo nie istnieją inne określenia obejmujące dramaturgię naszych czasów. Na jej owoce nie musieliśmy długo czekać, skoro dzisiaj Wałęsa wturuje finansjerze w dziele zniszczenia własnej ojczyzny! Widzimy kim jest ten nieszczęśnik. Ja osobiście ubolewał i przepraszam, bo sam głosowałem na Wałęsę gdy kandydował na Prezydenta RP. Byłem prawdopodobnie nie w pełni poinformowany o jego „zasługach”. Dochodzę do wniosku, że „demokracja” w Polsce doprowadziła nasz kraj na manowce i współczuję wszystkim, którzy dzisiaj stawiają na PIS jak na wybór ostatniej szansy. Demokracja to taki system, w którym dwóch meneli z pod budki z piwem mają więcej do powiedzenia niż profesor akademicki. Więc menele zawsze wybiorą menela na swojego przedstawiciela !!!

  • Abel on 12 lutego 2014

   „Demokracja to taki system, w którym dwóch meneli z pod budki z piwem mają więcej do powiedzenia niż profesor akademicki. Więc menele zawsze wybiorą menela na swojego przedstawiciela !!! ”

   ROZUMIEM IŻ WEDŁUG CIEBIE SĄ BARDZIEJ WARTOŚCIOWI I MENELE CZYLI „BYDŁO”

   ROZUMIEM RÓWNIEŻ IŻ ELEGANCKO I ŁATWO POSZERZYSZ GRONO WYBRAŃCÓW O NARÓD WYMYŚLONY.

   BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

   Kto zasiał ci to człowieku w głowie ?

   Ozjasz Goldberg https://archiwa-ipn.blogspot.com/2012/03/jak-goldberg-sta-sie-korwinem-mikke.html

  • PAndy on 7 stycznia 2016

   A kim ty jesteś, żeby oceniać tamte czasy. Byłeś choć raz na SB. Byłeś zastraszany, przesłuchiwany. Podpalono ci mieszkanie? Nie ma dowodów na to, że donosil. Ja takich nie znalazłem. Jest jedna sprawa sądowa oddalająca konieczność przprosin za nazwanie Wałęsy ‚Bolkiem’. W takim razie pewnie podpisał coś i założono mu teczkę. Czy donosił? No właśnie, gdzie te dowody? Jeśli donosił, to czy robił to świadomie dezinformując SB? Czy był hipokrytą? Ja nie wiem, dowodów brak, ale ty już człowieka od zdrajców wyzywasz? Przeżyłeś choć raz w życiu strach o swoje życie, życie swojej 9cio osobowej rodziny? Symptomatyczne jest, jak łatwo ludzie prości i źli wydjaą łatwo opinię skrajnie negatywną na temat innych. Tak zawsze było, jest i będzie. Dlatego stalinizm budowano na ludziach prostych i ty takim jesteś.

 • Abel on 12 lutego 2014

  Tajemnice transformacji.
  Zwarta kompilacja filmów o genezie III RP. Historia przemian ustrojowych w pigułce. Rola Wałęsy w transformacji. Źródłowe materiały pozwalające zrozumieć dzień dzisiejszy.

  https://abelikain.blogspot.com/2012/11/film-o-tw-bolku-dziennikarze-podczas.html

  Pozdrawiam

 • Robert Brzoza on 7 stycznia 2016

  @Pandy

  Dowodów na donosicielstwo i sprzedanie Polaków przez Wałęsę jest bardzo dużo.
  Odkryli je byli pracownicy IPN; Sławomir Cenckiewicz, Piotr Gontarczyk.

  Poszukaj, poczytaj.

 • Jaro on 7 stycznia 2016

  Donosił czy nie to już dla mnie mało istotne, jest zdrajcą, dowody? Film „Nocna Zmiana” ,nie mogę uwierzyć jak Bolek może mieć tylu zwolenników skoro jest to film ogólnie dostępny, a nagrania są autentyczne i nie zostawiają wątpliwości kim jest Boluś i jakiej zdrady się dopuścił ,do tej pory czkawką nam się to odbija, a minęło ponad 25 lat.

 • ZDZISLAW on 20 lutego 2016

  LEPIEJ BY BYLO DLA NIEGO BY WYPIOL Z KLAPY MARYNARKI MATKE BOSKA JAK KLOAMIE NIE PRZSTOI TO TY ZDRAJCO

 • Władysław Kot on 31 lipca 2017

  BOLEK BOLEK a gdzie LOLEK

 • Władysław Kot on 31 lipca 2017

  Zanim IPN udostępnił dowody na to, że Wałęsa jest BOLKIEM to jego współpracownicy od dawna twierdzili, że on donosił na nich mając na to dowody. Niestety Polska wtedy ich nie słuchała twierdzą że zazdroszczą Wałęsie Również sam Wałęsa twierdzi, że tylko on sam obalił komunę i nikt mu nie pomagał. Po prostu dogadał się z komunistami dlatego tak mówi. Były takie czasy, że ludzie masowo wychodzili na ulice i komuniści musieli ustąpić nie było wyjścia, ale pozostawili przy władzy swojego tajnego współpracownika, któremu lud ufał . Bolek zapewnił im nietykalność oraz wysokie emerytury oraz dalszą władzę, ponieważ gdy Wałęsa był prezydentem to komuniści nim sterowali. Przecież są ludzie, którzy to przeżyli widzieli to wszystko i o tym opowiadają. Dziwię się PO że nadal ze zdrajcy robią wielkiego bohatera. Wałęsa oszukał nie tylko Polskę ale i cały świat. Przecież teraz idzie razem w jednym szeregu z kolegami ze swojej pracy on jako tajny donosiciel SB oraz pułkownik Mazguła jawny pracownik SB i inni sbecy . Jeżeli nadal ktoś twierdzi, że Wałęsa to bohater to niech odpowie dlaczego gdy był prezydentem to nakazał przynieś swoją teczkę a następnie większość dokumentów na swój temat zniszczył (ciekawe co było w tych teczkach, że Wałęsie tak bardzo na nich zależało). Na jego nieszczęście nie dotarł do wszystkich dokumentów i nie udało mu się wszystkiego zniszczyć. Zobaczcie jaką politykę prowadził gdy był prezydentem – polityka niszczenia Polski. Niestety ja też na niego wtedy głosowałem.

 • Wojcich on 14 września 2017

  Witam admistratora,

  Link do filmu BOLEK nie dziala.

  Dziekuje z gory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.