Prawda o Westerplatte

Westerplatte miało bronić się przez 12-24 godziny, dopóki nie nadejdą posiłki. W sierpniu 1939 roku zmieniono plan obrony Gdańska. Wobec ogromnej przewagi Niemieckiej marszałek Rydz śmigły, rozwiązał korpus interwencyjny. Wiązało się to z brakiem wsparcia Westerplatte podczas napaści Niemiec.

Major Sucharski nie darzył sympatią kapitana Dąbrowskiego, ukrywając przed nim wiele faktów. Po wojnie, kiedy uczestnicy bitwy pod Westerplatte spisali wspomnienia, okazało się, że major Sucharski zataił prawdę.

W przeddzień wybuchu wojny major Sucharski znał dokładną datę wybuchu bitwy. Informację tę przekazał mu płk. Sobociński. Nie podzielił się z nią ze swoim zastępcą. Ta rozmowa została podsłuchana przez plutonowego Wróbla.

Major Sucharski nie zrobił nic, by ostrzec żołnierzy i przygotować ich do obrony składnicy. Również wiedział o tym, że nie dostanie żadnego wsparcia.

Dlaczego tak się zachował ?

 

Czas – 43:39


 

Jeżeli jakiś link lub wideo nie działa – napisz proszę o tym w komentarzu.

Masz pytanie, nie zgadzasz się z opiniami zawartymi w filmie, coś Cię szokuje – napisz komentarz.

 

 .

masoneria, iluminaci, nwo, nowy porządek świata, Jezus Chrystus, Bóg, Biblia Robert Brzoza

 

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne
 

 

Jedna odpowiedź do artykułu - “Prawda o Westerplatte”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.