Obrona Westerplatte

1 września 1939 roku, Niemcy zaatakowały Polskę. Pierwszy atak nastąpił na Westerplatte, chociaż tak naprawdę pierwszą miejscowością zbombardowaną był Wieluń. 

Westerplatte był to niewielki półwysep nad zatoką gdańską w Gdańsku. Na Westerplatte znajdowała się polska składnica amunicyjna z oddziałem wartowniczym, funkcjonująca w latach 1926-1939. Decyzją Rady Ligi Narodów z 1924 roku, od roku 1926 półwysep Westerplatte został przekazany Polsce na bazę przeładunku broni i amunicji.  

Komendantem składnicy od 1938 roku był major Henryk Sucharski, a dowódcą załogi wartowniczej – kapitan Franciszek Dąbrowski. Na uzbrojenie placówki składały się karabiny Mausera, około 40 ciężkich i ręcznych karabinów maszynowych, dwa działka przeciwpancerne kalibru 37 mm, armata polowa wz. 1902/26 kalibru 75 mm oraz cztery moździerze kalibru 81 mm.

Gdzie znajduje się problem w historii bitwy nad Westerplatte ?

W kłamstwie historycznym, pielęgnowanym przez cały okres komunizmu w Polsce.

Przez wiele lat wywyższono majora Sucharskiego. System komunistyczny nie zważając na prawdę, chlubił się dzielną postawą majora w walce z Niemcami, spychają na bruk prawdziwego bohatera. 2 września po licznych atakach Niemieckich major Sucharski doznał psychicznego załamania. Postanowił poddać obronę Westerplatte. Kapitan Dąbrowski widząc dramatyczny stan swojego dowódcy, przejął dowodzenie. To dzięki niemu cała Polska i świat była dumna z żołnierzy Westerplatte.

Poznaj prawdziwe fakty o obronie Westerplatte.

 

1 – Prawda o Westerplatte – jak wyglądała obrona Westerplatte ? Oglądnij prawdziwe fakty.

2 – Kontrowersje na temat obrony Westerplatte – Czy major Sucharski jest bohaterem czy tchórzem, który chciał poddać Westerplatte 2 września ? Jaką rolę pełnił kapitan Dąbrowski ?

 .

masoneria, iluminaci, nwo, nowy porządek świata, Jezus Chrystus, Bóg, Biblia Robert Brzoza

 

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne
 

 

Bądź pierwszy - Napisz Komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.